دومین جشنواره ترخینه در روستای کرتویج علیا بخش دینور شهرستان صحنه برگزار می شود.

دومین جشنواره ترخینه در روستای کرتویج علیا بخش دینور شهرستان صحنه برگزار می شود.IMG_20180808_071220_547یاور عبیری مدیر اجرایی این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ترخینه در این روستا طی سال گذشته، اظهار کرد: برای اولین بار سال ۹۶ در فصل تابستان که زمان درست کردن آذوقه و غذایی زمستانی به نام “ترخینه جامد” توسط زنان روستایی است، جشنواره ای را تحت این عنوان برگزار کردیم که با استقبال بسیار خوب گردشگران مواجه شد.

وی افزود: باتوجه به موفقیت در برگزاری این جشنواره، امسال نیز دومین جشنواره ترخینه را در روستای کرتویج برگزار خواهیم کرد.

مدیراجرایی این جشنواره تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده، دومین جشنواره ترخینه را متفاوت تر از سال گذشته و طی دور روز و در روزهای هشتم و نهم شهریور برگزار می کنیم.

وی با بیان اینکه در این جشنواره مراحل درست کردن ترخینه جامد توسط بانوان روستایی بصورت کامل برای گردشگران به نمایش درخواهد آمد، افزود: همچنین بازدید از دو گلخانه گل رُز در منطقه، بازدید از تپه یازده هزارساله شیخی آباد، اجرای موسیقی محلی و برپایی نمایشگاه محصولات بومی و محلی از دیگر برنامه های این جشنواره خواهد بود.

عبیری اضافه کرد: با توجه به برگزاری دو روزه جشنواره گردشگران علاقمند به تجربه زندگی در روستا می توانند، شب را در ۱۸ خانه کاشانه و یک اقامتگاه بوم گردی راه اندازی شده در روستای کرتویج سپری کنند.

وی برگزاری جشن شکرگذاری انگور را از دیگر برنامه های این جشنواره اعلام کرد و گفت: باتوجه به وجود باغات متعدد انگور در منطقه و فرارسیدن فصل برداشت این محصول، جشن شکرگذاری انگور را همزمان با مراسم برداشت آن برگزار خواهیم کرد.

مدیراجرایی این جشنواره در پایان تاکید کرد: خوشبختانه طی دو سال گذشته با برگزاری جشنواره های متعدد توانسته ایم علاوه براشتغالزایی با جذب گردشگران بسیاری به این روستا زمینه رونق اقتصادی را نیز فراهم کنیم.

پاسخ دهید